13 Haziran 2024 Perşembe
 
Ana Sayfa

Kazaların Gerçek Tarifi

Kazaların Gizli Sebepleri

Trafik Cinayetleri

Nasıl Kaza Yapılmaz?

Bir Kaza Durumunda

Ölmeden Önce Ne Yapardı?

Avrupa'nın En Kötü Sürücüleri

Gündüzleri Far Yakılır mı?

Otomobil Güzeldir Ama!

Öldüren Hız

Durma Mesafeleri

Yorgun Sürücüler

Kimlikler

Grup Baskısı

Cep Telefonu Dehşeti

Alkolün Tüm Zararları

Uyuşturucular ve İlâçlar

Kendinizi Test Ediniz

Sevgili Gençler

İstanbul Haritası

Kameralı Yol Durumu

TÜTEV'de İş İmkânı

Ziyaretçi Defteri

 
 
Anket
TRAFİKTE EN ÇOK HANGİ SÜRÜCÜLERDEN RAHATSIZ VE TEDİRGİN OLUYORSUNUZ?
 
TÜTEV'İN AMAÇLARI
 

İnsanın en kutsal değeri olan yaşama hakkı; yine insanlar tarafından, “kaza” mazeretine sığınılarak, trafik ortamında kolayca yok edilebilmektedir. Halbuki yedeği olmayan en yüce değer “can” dır ama, bunun kıymetini de felâket kapımızı çalmadan önce anlayabilme akıl ve iradesine, millet olarak bir türlü erişememekteyiz…

Bu kaza oranlarını en aza indirmek gayesiyle, ülkemizde özel sürücü kursları kurulmak üzere bir kanun çıkarıldı ancak, bu sektör “Emin Eller”e teslim edilemedi ve çöktü. Zira, Sürücü Kursu adı altında kurulan bu sözde kurslarda ya hiç eğitim verilmiyor, yada kanun ve yönetmeliklerin ön gördüğü sürenin onda biri kadar, -o da sadece yasak savan- yine sözde bir "eğitim" veriliyor. Bu sistemin artık tamamen dejenere olduğu, artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu web sitemizde yer alan 'Kurslar Vadisi' adlı bölümde yazılı olan acı gerçekler, durumu ne kadar yüz kızartıcı bir hale geldiğini net olarak ortaya çıkarmaktadır. Bu kurslardan belge alan herkes, potansiyel birer 'Kaza Robotu' olarak trafiğe çıkmaktadır ancak, kendileri bunun farkında bile değillerdir.  

TÜTEV olarak bizim temel amacımız, Türkiye’deki sürücü eğitim sistemlerini her bakımdan geliştirerek emsalsiz bir kalite üstünlüğüne eriştirmek ve ülkemizin trafik kazaları konusunda negatif olan uluslar arası imajını pozitife çevirip, Türkiye’mizi “Trafik Eğitiminde Örnek Ülke” seviyesine ulaştırmaktır.

Amacımız; insanda hayranlık duygusu uyandıracak materyallerin bulunduğu sürücü kursları açıp, Şoför Akademisi tarzında birer cazibe merkezi haline getirmek; özendirici eğitim simulâsyonları kullanarak, sıkıcı teorik eğitimlerden kaçan kursiyerleri, bu defa ön sıralarda yer kapmak için yarıştırmaktır. Hile yapılması mümkün olmayacak şekilde organize ettikten sonra da, bu merkezleri ülke geneline yaygınlaştırmak amacındayız.

İşletmelerde araç kullanan personelin özel eğitimi hususunun da dejenere olmaya başlaması üzerine, akademik platformlarda araştırmalar yapan TÜTEV, bu konudaki eğitimlere kendisi öncülük ederek, işletmelerin yanılma ihtimalini neredeyse sıfırlayan bir planlamaya imza atmıştır.

TÜTEV;  Ar-Ge çalışmalarıyla, ürettiği projelerle, geliştirdiği modern eğitim sistemleri ile ve yaptığı yatırımlarla, bu konuda Türkiye’nin tek Sivil Toplum Kuruluşudur.

Trafik ve sürücü eğitimi hususundaki hemen her konuya el atan TÜTEV’in hazırladığı projeleri bu web sitesinde görüp izleme imkânı bulunmaktadır.

 
 
Geri
 
 
Anasayfa | Kullanım Şartları | İletişim
© Copyright 2007 TÜTEV. Türkiye Trafik Eğitimini Geliştirme ve Kazaları Önleme Vakfı Designed & Consulting by Extreme Medya