18 Mayıs 2024 Cumartesi
 
Ana Sayfa

Kazaların Gerçek Tarifi

Kazaların Gizli Sebepleri

Trafik Cinayetleri

Nasıl Kaza Yapılmaz?

Bir Kaza Durumunda

Ölmeden Önce Ne Yapardı?

Avrupa'nın En Kötü Sürücüleri

Gündüzleri Far Yakılır mı?

Otomobil Güzeldir Ama!

Öldüren Hız

Durma Mesafeleri

Yorgun Sürücüler

Kimlikler

Grup Baskısı

Cep Telefonu Dehşeti

Alkolün Tüm Zararları

Uyuşturucular ve İlâçlar

Kendinizi Test Ediniz

Sevgili Gençler

İstanbul Haritası

Kameralı Yol Durumu

TÜTEV'de İş İmkânı

Ziyaretçi Defteri

 
 
Anket
TRAFİKTE EN ÇOK HANGİ SÜRÜCÜLERDEN RAHATSIZ VE TEDİRGİN OLUYORSUNUZ?
 
GÜVENLİ SÜRÜŞ REHBERİ
 

Tarafsız bir ulaştırma üstadının ifadesiyle Ehliyet Kitabını tanımak…

TÜTEV Vakfı’ndan Örnek Bir Çalışma: Güvenli Sürüş Rehberi

Bu Kitaptan Her Araçta Bulunmalı
Hem Güvenli Sürüş, Hem Ehliyet Kitabı

Çok kaliteli bir trafik kitabı çıktı: “Şoför Akademisi“
“Türkiye Trafik Eğitimini Geliştirme ve Kazaları Önleme Vakfı; (TÜTEV) güvenli araç kullanmanın püf noktalarını ve trafikteki tüm tehlikeleri tek tek işleyen güzel bir kitap hazırladı.”

Uzmanlık = Ehliyet Kitabı:
“Hem uzmanlık, hem de Sürücü Belgesi gibi iki kavramı birden ifade etmesinden dolayı Ehliyet Kitabı kavramı ön plana çıkarılan, birinci hamur kâğıda dört renk baskı ve çok şık bir kuşe kapak olmak üzere, mükemmeliyetçilere hitap edecek kalitede
hazırlanan bu kitap; içerik zenginliği itibarıyla, konusunda Türkiye’nin ilk ve tek kaynak kitabı olma özelliği taşımaktadır. Her türden araç kullananlar başta olmak üzere, yayalara da hitap eden hayatî bilgiler sıkmada--n, kısa ve etkili bir üslupla verilmektedir.

İyi Bir Sürücü Olmanın Altın Kuralları:
Araçla ilgili önemli bilgilerle birlikte; “Teker Altında Su Göletlenmesi”, “Sınırlı Enformasyon”, “Hareket Enerjisi”, “Yolu Okuma Yeteneği”, “Göz ve Beyin Yanılmaları”, “Görme Stresi”, “Sürat Körlüğü”, “Tünel Görüşü”, “Grup Baskısı” gibi, şimdiye kadar duymadığımız daha birçok kavramın işlendiği kitapta, “Erdemli Sürüş”, “Uzman Sürücü Olmanın Şartları”, “Tecrübeli Bir Sürücü Olmaya Doğru” ve “İyi Bir Sürücü Olmanın Altın Kuralları” gibi çok yararlı bilgilere de yer verilmektedir.

Sadece ehliyet alacaklar için hazırlanan, kötü kâğıtlara basılıp, içeriği de çok zayıf olan ve sınavdan sonra genellikle çöpe atılan sürücü kitaplarının piyasayı doldurması ve araç kullananlara hitap eden bir kitabın bulunmaması üzerine, TÜTEV tarafından titiz bir çalışma sonucunda hazırlanan bu kapsamlı kitap; çocuklarla birlikte araç kullanmayan, ehliyet alma çağına gelen ve halen araç kullananlara kadar, bir ailedeki her insana uzun yıllar yararlı olacak şekilde hazırlanmıştır. Esas işlevi Güvenli Sürüş Rehberi olan kitap, yurt dışı kaynaklardan da geniş destek alınmak suretiyle, yayaların, sürücülerin ve eğitmenlerin her konuda yararlanabileceği çok önemli teknik bilgileri içermektedir.

Trafik Doktoru Olmak:
Her sürücünün birer “Trafik Doktoru“ olarak yetiştirilmesini hedefleyen TÜTEV, bu prensibini kitabın önsözü olarak kullandı. Kitabın giriş bölümünde ise, “Zaman Merceği Altında Ölümün Anatomisi” başlığıyla, gerçek bir trafik kazasının, on saniyelik zaman dilimi içinde, sürücünün başına gelen felâketin saliselerle işlendiği bir konu, ülkemizde her gün defalarca yaşanan acı manzaralara ışık tutmaktadır.

Dünya çapında Ar-Ge çalışmaları yapan ve bu konuda çeşitli projeler üzerinde faaliyet gösteren TÜTEV; “Trafikte her araç bir problem sayılacaksa, her aracın direksiyonunun arkasında; en az iki problemi aynı anda çözebilecek bir insan oturmaktadır” ifadesiyle, insan unsurunun önemine ve taşıdığı sorumluluğa bu kitapta vurgu yapmaktadır. Sürücülerin bisikletlilere nasıl davranması gerektiğinden tutun da, Taklitle Öğrenme Tekniklerine varıncaya kadar muhtemel her probleme çözüm üretildiği bu kitapta, Hayat formülü adı altında çok ilginç ve anlamlı bir konuya da yer verilmektedir.

Kaptanın Seyir Defteri:
Tam bir “Başucu Kitabı” olarak hazırlanan, ama her araçta mutlaka bulunması gereken bu kitap; her konuda başvurulabilecek bir bilgi kaynağı niteliği taşımaktadır.

Kitabın Baskı Özellikleri:
* Birinci hamur kâğıt
* Dört renk baskılı
* Süper lüks selâfon kapak
* 606 Sayfa, 23 YTL+KDV

 

NOT: Televizyon programları hazırlanmakta olduğundan ve bu çerçevede dağıtımı gerçekleştirileceğinden dolayı, kitabın piyasada satışı yapılmamaktadır.


 
 
Geri
 
 
Anasayfa | Kullanım Şartları | İletişim
© Copyright 2007 TÜTEV. Türkiye Trafik Eğitimini Geliştirme ve Kazaları Önleme Vakfı Designed & Consulting by Extreme Medya